Han Otobüs Bileti

Han Seferi Yapan Firmalar
Han Hakkında

Han Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Han otobüs bileti satan firmalarıHan otobüs bilet fiyatlarıHan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Han, Eskişehir il sınırları içerisinde bulunan ve yaklaşık 2000 nüfusa sahip olan küçük bir ilçedir. Nüfusu gittikçe azalmıştır çünkü dışarıya oldukça fazla göç vermiştir. Yöre insanının başlıca geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Eskişehir iline bağlı olsa da ilçe, coğrafi olarak Ege Bölgesi içerinde yer almaktadır. İlçenin tarihi oldukça eskidir ve tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçede Frigya, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait izler bulunmak mümkündür. 

Han’a Nasıl Gidilir?

Han ilçesi, Eskişehir il merkezine 105 kilometre uzaklıkta bulunur. Bilhassa Frig vadisi ile yazılı kaya anıtına gitmek isteyenlerin Eskişehir – Afyonkarahisar karayolunu kullanmaları ya da doğrudan Han otobüs bileti satın alıp bu küçük ilçeyi gezmeleri tavsiye edilir. 


Han’da Gezilecek Yerler

Bu tarihi küçük ilçede gezilecek birçok yer mevcuttur. Bunlar Hüsrev Paşa Camisi, Hüsrev Paşa Külliyesi, Han antik yer altı şehri, Yazılıkaya antik şehri, Yazılı Kaya Midas Anıtı, Küçük Yazılı Kaya Anıtı ve Yazılı Kaya Frig vadisidir.

 

En Çok Tercih Edilen Han Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus