Hani Otobüs Bileti

Hani Seferi Yapan Firmalar
Hani Hakkında

Hani Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Diyarbakır’ın  en güzel yönlerinden olan, Hani otobüs bileti satan firmaları, Hani otobüs bilet fiyatları, Hani otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Hani’ye Nasıl Gidilir?

Diyarbakır’ın ilçesi olan Hani, merkeze yaklaşık olarak bir saat uzaklıktadır. Diyarbakır merkezden Hani otobüs bileti temin  edebilirsiniz.  Ayrıca Hani ilçesi Batman il merkezine de 2 saat uzaklığı ile hem bağlı olduğu ile hem de komşu illere yakın olduğu için ulaşımın kolay olduğu bir bölgedir. 

Hani’nin Tarihçesi

Bir rivayete göre ilçe adını yeni anlamına gelen Ayn-ı Kebir suyundan almıştır.  Önceleri Palu’ya daha sonra Lice’ye bağlı bir bucak olan ilçe daha sonra Diyarbakır’a bağlanmıştır.  Bölgenin ilçe haline geçmesi ile birlikte bir çok kamu kuruluşunu da bünyesine alan ilçe eski zamanlara göre daha gelişmiş hale gelmiştir. İlçenin tarihi m.ö 8. Yüzyıla kadar dayanmakta olup, Urartu ve Asur uygarlıkları arasındaki çetin çatışmalara da sahne olmuştur. Hani, Dicle Nehri’ne yalnızca 18km kadar uzaklıkta olup, nehirde yetiştirilen alabalıklar sayesinde balıkçılığında olduğu bir bölgedir. Bölgede gezilecek en önemli tarihi yapılar Hatuniye Medresesi, Hani Ulu Camii, Aynkebir Türbesi ve Şeyh Ahmed Efendi Türbesi’dir. 

En Çok Tercih Edilen Hani Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus