Hanönü Otobüs Bileti

Hanönü Seferi Yapan Firmalar
Hanönü Hakkında

Hanönü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Hanönü otobüs bileti satan firmaları, Hanönü otobüs bilet fiyatları, Hanönü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Hanönü İlçesi Hakkında Bilgiler

Son yıllara kadar Taşköprü´ye bağlı bir bucak (nahiye) olan ilçe tarihinde uzun yıllar kavimler halinde yaşayan uygarlıklar şunlardır;

"Gaşgarlar, Etiler, Dorlar, Paflagonyalılar, Kimerler, Lidyalılar, İranlılar, Bizanslılar, Çobanoğulları devri, Candaroğulları egemenliği ve Osmanlı dönemi" 

Hanönü İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

İlçe tarihin her döneminde önemli bir konaklama yeri olmuş ve sosyal yaşantı bakımından hareketli dönemler geçirmiştir. İlçeden geçen karayolu uzun yıllar boyunca insanlara hizmet vermiştir. Karayolu; Taşköprü, Kastamonu, Boyabat, Durağan, Sinop, Samsun, Karabük, Ankara, İstanbul gibi birçok şehir ve ilçeyi birbirine bağlar.

Eski İpek yolunun Durağan ilçesinden geçmesi üzerine buradan geçen kervanlar ilçede bulunan handa konaklamıştır.

Tarihi han moloz taşından horasandan yapılmış (3,5 Hanönü 1,5) olan giriş yerini tamamen kaybetmiştir.

1848´de burasını ziyaret eden Chankykoff, burasının eski bir kervansaray olduğunu yazmıştır. 1810´da Sinop’ta Fransız konsolosu bulunan P.F. Fourcad binanın üç hücreli bir kilise olduğunu ve Jüstinien tarafından yapıldığını ve Türkler tarafından kervansaray olarak kullanıldığını yazar.

Bina bugün harabe halindedir. Fakat Hanönü ilçe olduktan sonra yapılan kurtarma girişimleri sonucunda Kültür Bakanlığı tarafından restore edilerek kütüphane ve müze olarak hizmete açılacaktır. Hanönü Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Hanönü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus