Havran Otobüs Bileti

Havran Seferi Yapan Firmalar
Havran Hakkında
Havran  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Havran otobüs bileti satan firmaları, Havran otobüs bilet fiyatları, Havran otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Balıkesir, Havran

Havran, Balıkesir´in arka planda kalmış, yeterince gelişememiş ilçeleri arasında yer almaktadır. Havran, höşmerim ve leblebisiyle meşhurdur. Havran´ın yeterince gelişememesinde denize kıyısı olmaması çok etkili olmuştur. Ancak bu durum, ilçenin bazı geleneksel unsurlarını korumasına sebep olmuştur. Bölgede madencilik ve hayvancılık yaygın olarak yapılmaktadır. Bilhasa geçmiş devirlerden, daha doğru bir ifadeyle 500´lü yıllardan beri, ilçenin dört bir tarafından altın çıkarılmıştır. Hatta günümüzde de Havran´dan hâlen altın çıkarılmaktadır. Altın çıkması, Havran´ı önemli kılan başlıca özelliktir. Eski Yunan kaynakları incelendiğinde Havran´a ´´Altın Diyarı´´ dendiği anlaşılmaktadır. Yani antik çağlardan beri Havran´da altın işlenmektedir. Bölge, denizcilik açısından da çok önemli bir yere sahiptir. Öyle ki,  Türk Beyi Karesi Bey                bir dönem buraya yerleşerek yaşamını sürdürmüştür. 

Havran´a Nasıl Gidebilirim?

Havran´a ulaşım için evvelâ Balıkesir´e gitmek ve Havran otobüs bileti almak gerekmektedir. Yaklaşık 80 km´lik bir seyahatle Balıkesir´den Havran´a kolaylıkla ulaşılabilir. Yollar bir hayli temiz olduğundan yolculuk esnasında herhangi bir sıkıntı yaşamak güçtür. 

Havran´da Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Pamukkale Turizm

                    Metro Turizm

                    Efe Tur Balıkesir Turizm

                    Varan Turizm

                    Balıkesir Uludağ Turizm

En Çok Tercih Edilen Havran Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus