Havsa Otobüs Bileti

Havsa Seferi Yapan Firmalar
Havsa Hakkında

Havsa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirne’nin en güzel yönlerinden olan, Havsa otobüs bileti satan firmaları, Havsa otobüs bilet fiyatları, Havsa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Edirne
, Havsa

Doğusunda Kırklareli, kuzeyinde Süloğlu ve güneyinde Uzunköprü ilçeleriyle komşu olan Edirne’nin Havza ilçesi yaklaşık olarak 20 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Tarihte ilk olarak Bizans yerleşimi olmasının yanı sıra çok farklı kültür ve medeniyetlerin de etkisi altında kalmıştır. Temel geçim kaynakları hayvancılık ve tarım olan Havsa, Avrupa ve Türkiye arasındaki kara yollarının geçiş noktasında yer almaktadır. Doğal güzelliklerinin yanında Arnavut ciğeri, sütlü biber turşusu, otlu börek ve nohut ekmeği gibi çok çeşitli yöresel yemeklere de sahip olan bu bölge gezilip görülmesi gereken önemli merkezlerden biri. Ayrıca bu bölgede üzüm yetiştiriciliği çok yaygın olduğu için, üzüm pekmezi bölgenin önemli yerel lezzetidir. Havsa otobüs bileti ile yapacağınız seyahat ile Havsa’nın bütün bu güzelliklerini görebilirsiniz. 

Havsa’da Gezilecek Yerler

·         Sokullu Mehmet Paşa Camii: Mimar Sinan tarafından yapılan bu eserin bulunduğu alanda aynı zamanda kervansaray, hamam ve tekke de yer almaktadır.  

·         Kurt Bey Anıtı: Sokullu Mehmet Paşa’nın oğlu olan Kurt Bey’in mezarıdır. Bu mermer anıt mezar Osmanlı Dönemi’ne ait mezarlık ve anıt kültürünün önemli örneklerinden biridir. 

En Çok Tercih Edilen Havsa Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus