Haymana Otobüs Bileti

Haymana Seferi Yapan Firmalar
Haymana Hakkında

Haymana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Haymana otobüs bileti satan firmalarıHaymana otobüs bilet fiyatlarıHaymana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Haymana Ankara


Kaplıcalarıyla ünlü olan Ankara’nın Haymana ilçesi ilin güneyinde yer alır. İlçedeki toprakların 3/2 ‘sini Haymana platosu kaplar. İlçedeki nüfusu Türkmenler ve uygulanan iskân politikası sonucu yerleştirilen Kürt aşiretleri oluşturur. 


Haymana Coğrafi ve Kültürel Özellikleri


İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği 1260 metredir ve karasal iklim ve yüksekliğin etkisi ile sert bir iklim hakimdir. Son yapılan nüfus sayımına göre ilçede 43000’den fazla kişi yaşamaktadır. Haymana ilçede bulunan manevi mekanları, tarihi kalıntıları, yöresel lezzetleri ve dünyanın en iyi termal sularından biri olan Haymana termal suyu ile ünlü bir ilçedir. İlçede bulunan termal su herhangi bir ısı değişikliğine uğramadan vücut ile direkt temasta sorun çıkarmayacak sıcaklık seviyesindedir. Tüm bu güzelliklerine rağmen Haymana termal suyu yerli ve yabancı turistler tarafından yeterli ilgiyi görmüyor maalesef. Hemen Haymana otobüs bileti satın alıp bu güzellikleri geç olmadan tecrübe edebilirsiniz. Haymana’nın termal su konusunda öne çıkmamasında yakınında bulunan ilçelerin (Kızılcahamam gibi) daha popüler olmasının etkileri olabilir. 


Haymana’ya ulaşım

İlçe Ankara merkeze 55 km uzaklıktadır. Ulaşım ağı konusunda herhangi sorun yaşanmayan ilçeye AŞTİ’den saat başı 11 nolu perondan kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Haymana Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus