Hekimhan - Ankara Otobüs Bileti

Hekimhan Hakkında

Hekimhan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Hekimhan otobüs bileti satan firmaları, Hekimhan otobüs bilet fiyatları, Hekimhan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Malatya
, Hekimhan

Güneyinde Akçadağ, batısında Kuluncak ve Darende, doğusunda Arguvan ve Yazıhan bulunan ilçenin kuzeyinde Sivas bulunmaktadır. Dönemin kervanları Malatya’ya gitmek için buraya uğrardı. Dolayısıyla ilçede çok sayıda tarihi ve turistik yapı bulunmaktadır. Bölge aynı zamanda tarımsal ürünleriyle de adından söz ettirmektedir. Kayısı ve ceviziyle ünlüdür. Bu ürünleri yetiştirmenin yanında bu ürünlerin işlendiği fabrikaların da bulunduğu ilçe, sanayileşmenin getirisi olarak büyümüş ve gelişmiştir. İlçede genç nüfusun çok olmasıyla birlikte ilçe canlılığını sürdürmektedir. Konaklama tesisleri, kafeler ve restoranlar ilçeyi ziyaretinizde buradaki ihtiyaçlarınızı karşılamaya yeter düzeydedir. 

Hekimhan’da Gezilecek Yerler

·         Hekimin Hanı: Dönemin Selçuklu sultanı olan I. İzzettin Keykavus tarafından dönemin ünlü Malatyalı doktorlarından Ebu-l Hasan’a yaptırılmıştır. Onun hekimliğine vurgu yapmak amacıyla adı daha sonra Hekimin Hanı olarak değiştirilmiştir. Tipik Selçuklu hanı mimarisinde olan yapı, kare avlu ve bu avluyu takip eden bir holden oluşur. Handa çok sayıda süsleme dikkat çekmektedir. Bu hanı yerinde görmek için Hekimhan otobüs bileti alıp bu ilçeyi ziyaret etmenizi öneririz.

En Çok Tercih Edilen Hekimhan Rotaları
Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus