Hınıs Otobüs Bileti

Hınıs Seferi Yapan Firmalar
Hınıs Hakkında

Hınıs Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum un en güzel yönlerinden olan, Hınıs otobüs bileti satan firmaları, Hınıs otobüs bilet fiyatları, Hınıs otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum,
Hınıs

Erzurum ilinin güneyinde yer alan, engebeli ve dağlarla çevrili ova üzerine kurulan Hınıs, 1720 rakıma sahiptir. Bölgedeki arazi çıplak bir görüntüdedir ve bölgedeki tarımsal arazi oldukça azdır. Hınıs, Erzurum’un en soğuk bölgesinde yer almakta ve kış mevsimini çok uzun süre yaşamaktadır. İlçenin ekonomisi diğer bölgelerde olduğu gibi ağırlıklı olarak hayvancılık üzerine kurulmuştur. Bunun yanında, bostancılık, tarım ve ticaret ekonomik faaliyetler arasındadır. 

Hınıs’ta Gezilecek Yerler

Hınıs Kalesi: Yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle beraber, Evliya Çelebi’ye göre kuruluşu Akkoyunlu Hükümdarı Uzun Hasan’ın amcası döneminde gerçekleşmiştir. Oldukça yüksek bir noktada kayalıklarla çevrilmiş olan Hınıs Kalesi’nin içinde cami, hamam ve han bulunmaktadır. Fakat bu yapılar günümüze ulaşamadan yok olmuştur.

Ulu Camii: Hınıs’ın merkezinde bulunan ve Muş beylerinden Alaaddin Bey tarafından 1735 yılında yaptırılan cami dokuz küçük kümbeyle örtülü durumdadır. Cami Alaaddin Bey Camii olarak da bilinmektedir.

Hınıs’ın diğer önemli eserlerinden bazıları; Hınıs Kanyonu, Hamurpet Gölü, Kalecik Kalesi, Zırnak Kalesi, Toprak Kale ve Höyük, Kolhisar Medresesi bulunmaktadır. Hınıs otobüs bileti alarak tüm bu eserleri görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Hınıs Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus