Hizan Otobüs Bileti

Hizan Seferi Yapan Firmalar
Hizan Hakkında

Hizan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bitlis’in en güzel yönlerinden olan, Hizan otobüs bileti satan firmalarıHizan otobüs bilet fiyatlarıHizan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Hizan, Bitlis’in tarihi 3000 yıl öncesine dayanan oldukça eski bir ilçesidir. Bu eski topraklarda birçok uygarlığın hüküm sürdüğünü söylemek gerekir. Bunlar Persler, Romalılar ve Bizans ve sonra da Selçuklu ve Osmanlı olmak üzere Türklerdir. Hizan, 1936 yılında ilçe olmuştur. İlçe, dağlık ve engebeli bir araziye kurulmuştur. Bu sebeple de tarıma uygun toprağı azdır ve bu da nüfusu olumsuz bir şekilde etkilemektedir. 

Hizan’a Nasıl Gidilir?

Hizan, Bitlis il merkezine 77 kilometre uzaklıktadır. Ayrıca Tatvan ilçesi komşusudur. Dağlık bir arazide bulunması ilçeye ulaşımı zorlaştırsa da Hizan otobüs bileti satın alarak konforlu bir ulaşım sizi beklemektedir. 

Hizan’da Gezilecek Yerler

Bölgeye kıyasla ormanlık arazinin bol bulunduğu bu küçük ilçede coğrafi şartların zorluğundan da kaynaklı çok fazla turist çeken bir yer olduğunu söylemek zordur. Fakat yine de Tarihi Hizan Camii görmeye değerdir. Bu cami Bitlis ilinin en eski anıtlarındandır. Ayrıca bunun dışında Molla Badi Köprüsü bulunan ilçede bu iki yapının bölge halkı tarafından kıyamete kadar yıkılmayacağına inanılır.

En Çok Tercih Edilen Hizan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus