Hocalar Otobüs Bileti

Hocalar Seferi Yapan Firmalar
Hocalar Hakkında

Hocalar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar’ın en güzel yönlerinden olan, Hocalar otobüs bileti satan firmaları, Hocalar otobüs bilet fiyatları, Hocalar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. İstediğiniz gün ve saatte internet erişimi olan her yerden hocalar otobüs bileti alınabilir. 

Afyon, Hocalar

Afyonkarahisar’ın batısında, Uşak iliyle sınır konumda bulunan Hocalar’ın nüfusu son yapılan sayıma göre 10 bin dolaylarındadır. Nüfusun yaklaşık dörtte birlik kısmı ilçe merkezinde yaşarken geriye kalan büyük kısım kırsal alanda ikame eder. Temel ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olan ilçeye bağlı 15 köy ve 3 mahalle bulunur. Şehir merkezine yaklaşık 100 km uzaklığı bulunan ilçeye karayoluyla Afyon’dan 1 saat 30 dakika gibi bir sürede rahatça ulaşılabilir. 

Hocalar Tarihi

Bölgeye yerleşimin ilk olarak ne zaman başladığı tam olarak bilinmese de ilçe sınırları içinde bulunan ve Hititler döneminden kaldığı tespit edilen heykelcik vb tarihi buluntular bu konuda fikir sahibi olabilmemize yardımcı olmaktadır. Tarih boyunca Frigya, Lidya ve Pers uygarlıklarının yurt edindiği Hocalar ilçesi yakınlarında yer alan Ahırdağı’nda tunç devrinden kalma eşyalar bulunmuştur.  Günümüzdeki coğrafi konumu onu Uşak iline, sınırları içinde olduğu Afyon merkezinden daha yakın kılmaktadır. Bu nedenle ilçedeki ekonomik ilişkiler büyük ölçüde Uşak ili ile yürütülmektedir.

En Çok Tercih Edilen Hocalar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus