Hopa Otobüs Bileti

Hopa Seferi Yapan Firmalar
Hopa Hakkında

Hopa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Hopa otobüs bileti satan firmalarıHopa otobüs bilet fiyatlarıHopa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Hopa, Artvin


Yaklaşık 30.000 nüfusa sahip olan Hopa, Artvin’in en büyük ilçelerinden biridir. Sarp Sınır Kapısı’nı da içinde barındıran ilçe, Karadeniz’in kuzeyinde bulunur. Komşu ilçeleri Sarpi, Borçka, Murgul ve Arhavi’dir. Nüfusunun büyük çoğunluğunu Lazlar oluştururken, ilçede Türkler de yaşamaktadırlar. İklimi genelde kar yağışından ziyade yağmurla geçen Hopa orman bakımından zengindir ve kızılağaç, kestane, gürgen, kayın ve meşe ağaçları bitki örtüsünü oluşturur. İlçenin en yüksek noktası da Yavuz Sultan Selim tepesidir.

 

Hopa’ya ulaşım hem havayoluyla hem karayoluyla sağlanabilir. Gürcistan’la yapılmış özel bir anlaşma sonucunda Batum’a yalnızca kimlikle geçiş yapabilen Hopalılar, 35 km uzaklıktaki Batum Havalimanı’ndan Hopa’ya ulaşabilirler. Fakat Artvin merkeze yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Hopa’ya ulaşım karayolu ile de kolaydır ve bu sebeple Hopa otobüs bileti alıp ilçeye ulaşmak da mümkündür. Hopa’nın ana karayolu bağlantısını Karadeniz sahil yolu oluşturur. Sarp Sınır Kapısı’nı bünyesinde barındırması ve ilçeye ulaşımın kolay olması sebebiyle de avantajlı bir konumda yer alan Hopa ilçesinin, hem ilçe merkezi hem de köylerinin büyümesi devam etmektedir.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus