Horasan Otobüs Bileti

Horasan Seferi Yapan Firmalar
Horasan Hakkında

Horasan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum un en güzel yönlerinden olan, Horasan otobüs bileti satan firmaları, Horasan otobüs bilet fiyatları, Horasan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Horasan

Horasan, Doğu ile Batı’yı birbirine bağlayan, eski ipek yolu üzerinde yer alan ve M.Ö 4000 yılına uzanan bir geçmişe sahiptir. Erzurum’un doğusunda Aras Nehri’nin kıyısında bulunan ilçe, doğuda Sarıkamış, güneyde Karayazı, batıda Köprüköy ve kuzeyde Narman ilçeleri ile komşudur. Aras Nehri, Serküllü Çayı ve Zars Çayı ilçenin en önemli akarsuları arasında yer almaktadır. Aras Nehri boyunca görülebilen, kuzey ve güney cepheleri çıplak arazilerden oluşmaktadır. Horasan, 1662 km2’lik yüz ölçümü ve 1650 metre rakımı ile Erzurum’un en önemli kentleri arasında yer almaktadır.

Erzurum Kalesi, Erzurum il merkezine 79 km. mesafede bulunan bir kaledir. Horasan- Pasinler- Erzurum arasında yer alan tarihi ipek yolu üzerinde yer almaktadır. Ne zaman ve kimler tarafından inşa edildiği kesin olarak bilinmemektedir. Ancak bazı tahminlere göre Erzurum Kalesi’nin, milattan sonra 5. Y.y’da Bizans İmparatorluğu tarafından inşa edildiği rivayet edilmektedir. Horasan otobüs bileti alarak bu kenti gezmeniz mümkündür.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus