Hüyük Otobüs Bileti

Hüyük Seferi Yapan Firmalar
Hüyük Hakkında
Hüyük Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Hüyük otobüs bileti satan firmaları, Hüyük otobüs bilet fiyatları, Hüyük otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Hüyük

Konya´ya bağlı bir ilçe olan Hüyük, 1210´lu yıllarda Horasan´dan Konya´ya göçen Şeyh Bahri ve Şeyh İdris tarafınca kurulmuştur. Bu keramet sahibi zatların türbeleri hâlen ilçede yer almaktadır. Bunun yanı sıra, ilçenin Yontma Taş Çağı´ndan bu yana iskâna tabii tutulduğu, arkeolojik kazılarda bulunan muhtelif eşyalardan anlaşılmaktadır. Hüyük´e bağlı on belde ve 9 köy bulunmaktadır. Hüyük ilçesi 1943 senesinde bucak, 1955 senesinde ise ilçe olmaya lâyık görülmüştür. 

Hüyük, Konya şehir merkezine takribi 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kuzeyde Doğanhisar, batıda Beyşehir ve doğuda ise Şarkikikaraağaç´la komşudur. İlçenin doğu ve kuzey kesimleri dağlarla çevrilidir. Batısında da Beyşehir Gölü´nün bulunması Hüyük otobüs bileti bulmayı sorunlu hâle getirmektedir. İlçe, konumu bakımından Akdeniz Bölgesinin kuzeyinde konuşlanıp Göller Yöresi arasında yer aldığından geçiş iklim özelliğine sahiptir. Bölgede kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak olarak geçmektedir. İlçe, üzüm pekmezi ve üzüm yetiştiriciliğiyle ün kazanmıştır.  Bunun yanı sıra ilçede çilek ve turşu üretimi de yapılmaktadır. Her yıl düzenlenen çilek ve turşu festivaline yurdun dört bir tarafından rağbet gösterilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Hüyük Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus