İhsangazi Otobüs Bileti

İhsangazi Seferi Yapan Firmalar
İhsangazi Hakkında

İhsangazi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, İhsangazi otobüs bileti satan firmaları, İhsangazi otobüs bilet fiyatları, İhsangazi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu,
İhsangazi

Kastamonu merkezine yakınlığından dolayı ilçe gelişmiş bir ekonomiye sahiptir. Doğal güzelliklerinden kaynaklı turizmin gelişmesinin yanında hayvancılık, tarım ve ticaret ekonominin lokomotifini oluşturmaktadır. İlçede bulunan çok sayıda kaya mezarları, eski çağlarda yerleşim yeri olarak kullanıldığını göstermektedir. Bölgede tarihi yapıların olmasının yanında, ilçenin ormanlarla çevrili olması doğal hayatı sevenleri buraya çekmektedir. Doğal bitki örtüsü meşe ve çam olan ilçenin %22’lik kısmı ormanlardan oluşmaktadır. Bu da ilçeye doğa sporları ve fotoğrafçılık ile uğraşan amatör ve profesyonel sporcuların geziler düzenlemesine  yol açmıştır. Bu durum da ilçeye canlılık kazandırmıştır. 

İhsangazi’de Gezilecek Yerler

·         Haracoğlu Camii: İlk olarak Nakşibendi Dergahı olarak yapıldığı düşünülen ve bugün cami olarak kullanılan yapı, bölgenin tarihi yapılarından biridir. Cami Ilgaz-Ahlat köyünde bulunmaktadır. Cami içindeki ahşap oymalar ve süslemeler dikkat çekmektedir.

·         İnciğez Kaya Mezarları: İhsangazi - İnciğez yolu üzerinde bulunan kaya mezarları tek odadan oluşan tipik bir kaya mezarı örneğidir.

Siz de doğaya meraklı biriyseniz İhsangazi otobüs bileti alarak bu güzellikleri yerinde görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen İhsangazi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus