İliç Otobüs Bileti

İliç Seferi Yapan Firmalar
İliç Hakkında

İliç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzincan’ın en güzel yönlerinden olan, İliç otobüs bileti satan firmaları, İliç otobüs bilet fiyatları, İliç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzincan İliç

Erzincan iline bağlı İliç ilçesi1938 yılından önce şimdiki Kuruçay Köyü olarak bilinen bir köydür. 1938 yılında demiryolunun İliç tarafına alınması ile birlikte ilçe merkezi de İliç kısmında kaydırılmıştır. İlk yerleşim yeri şimdi Karataş Mahallesi olarak bilinen ilçenin üst kısımlarıydı. İlçenin genişlemesi ardından, Karasu Nehrine doğru devam etmiştir. İlçenin nüfusu toplam 7.495’tir ve kır ve kent olarak ayrılmıştır. Kır nüfusu 4.094 ve şehir nüfusu 3.401’dir.

Bu güzel ilçe tulum peyniri ile ünlüdür. İlçede genellikle tarım olarak küçükbaş hayvancılık oluşturur. İlçede bulunan altın madeni özellikle Dünya çapında önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple ilçe Erzincan açısından büyük önem taşımaktadır.

İlçede görülmeye değer bir güzellikte olan saatli çeşme yer alır.

Su sporları ve rafting imkanı sağlayan Karacusu nehrine sahiptir. Kanyon ve Munzur dağları yaylalarıyla görülmeye değer eşsiz bir güzelliğe sahiptir. İlçede özellikle el sanatları yöre halkına katkı sağlamaktadır. Kültürel bir yapıya sahip bu ilçemiz görülmeye dair eşşsiz doğasıyla hayatı keşfetmeyi sevenleri bekliyor. İliç Otobüs Bileti ile en kısa zamanda biletinizi alabilir bu güzel ilçeye seyahat edebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen İliç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus