İmamoğlu Otobüs Bileti

İmamoğlu Seferi Yapan Firmalar
İmamoğlu Hakkında

İmamoğlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adana’nın en güzel yönlerinden olan, İmamoğlu otobüs bileti satan firmalarıİmamoğlu otobüs bilet fiyatlarıİmamoğlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İmamoğlu, bir Adana ilçesidir. Komşu ilçeleri kuzeyden Kozan, güneyden Ceyhan ve Yüreğir’dir. Bir ova ilçesi olan İmamoğlu, ekonomik anlamda Kozan’a bağlıdır. Ekonomisi genel olarak tarıma bağlı olan bu ilçe, sulama bakımından yetersiz olsa da mısır, buğday, pamuk, zeytin gibi ürünleri yetiştirir. Tarım dışında burada hayvancılığın da gelişmiş olduğunu söylemek gerekir. Hatta Adana’nın diğer ilçelerine kıyasla, İmamoğlu ilçesi hayvancılığın en yoğun yapıldığı ilçedir. 

İmamoğlu’na Nasıl Gidilir?

Adana il merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan bu ilçeye, ulaşım –buranın bir ova ilçesi olması avantajıyla da beraber- oldukça kolaydır. İmamoğlu otobüs bileti aldığınız takdirde buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

İmamoğlu’nda Gezilecek Yerler

Turizm anlamında çok da bilinen bir yer olmayan bu ilçeye geldiğinizde İmamoğlu Salı Pazarı’na uğrayıp hem en taze süt ve süt ürünlerini hem de taze sebze ve meyveleri kaçırmamanız önerilebilir. Ayrıca eski yerleşim kalıntıları olan Çörten Köyü Pekmezci Mahallesi’ndeki “Altinini” kalıntılarını ve Koyunevi’nde bulunan mozaik kalıntıları ile mağaraları görmeniz buraya daha önce gelmediğinize pişman olmanıza sebep olabilir.

En Çok Tercih Edilen İmamoğlu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus