İmranlı Otobüs Bileti

İmranlı Seferi Yapan Firmalar
İmranlı Hakkında
İmranlı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel ilçelerinden biri olan, İmranlı otobüs bileti satan firmaları, İmranlı otobüs bilet fiyatları, İmranlı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas, İmranlı

Sivas’ın en doğusunda bulunan ve 104 km uzaklıkta yer alan İmranlı tarih boyunca Hitit, Pers, İskender, Roma ve Bizans İmparatorluklarının hakimiyeti altında kalmıştır. Fatih Sultan Mehmet ile yöre OSMANLI yönetimine geçmiş olup, ilçenin ismi II. Abdulhamit´in iskan etmesinden dolayı önceleri "Hamidabad" olmuş, daha sonraları ismi "Ümraniye" olarak değişmiştir. İlçede en önemli zatlarından olan Cogi Baba Türbesi bulunmakta ve her yıl Cogi Baba Kültür Festivali düzenlenmektedir. Ziyaretçiler Cogi Baba´yı ziyaret ederek Allah´tan bir çocuk vermesini dilerler. 

İmranlı Gezilecek Yerler   

Sivas’ın bu eşsiz ilçesine en uygun İmranlı otobüs bileti ile ulaştıktan sonra tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Koyunkaya Mesire Yeri

-          İmranlı Merkez Camii

-          Hamdi Atilla Soy Evi

-          Kazan Kardeşler Konağı

-          Kızıldağ

-          Kızılırmağın doğduğu yerler

-          Cogi Baba türbesi

En Çok Tercih Edilen İmranlı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus