İncesu Otobüs Bileti

İncesu Seferi Yapan Firmalar
İncesu Hakkında

İncesu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kayseri’nin en güzel yönlerinden olan, İncesu otobüs bileti satan firmaları, İncesu otobüs bilet fiyatları, İncesu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu İncesu İlçesi Hakkında Bilgiler

Tarihi kalıntıları ile öne çıkan, Kapadokya tipi yerleşimlerin benzerleri ama daha eski tarihli benzerleri olan, üzüm ile meşhur bir yöremizdir. Yakın tarihe meraklı olanlar, burada özellikle Kara Mustafa Paşa külliyesini incelerken, büyük keyf alacaklardır. 


İncesu İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Yörenin Kapadokya bölgesine yakın olması, Kapadokya’da oluşturulan kültürlerden etkilenmesine neden olmuştur. Tarihi İncesu MÖ.2000 yıllarına kadar gidebilmektedir. O dönemde İncesu İncesu’nun bulunduğu yerde İncesu Sadakora isimli bir yerleşim yeri bulunmaktadır. Viranşehir köyünün ismi ise İncesu Nazan olarak bilinmektedir. Yani İncesu bunlar Kapadokya bölgesinin önemli yerleşim yeridir. Viranşehir ve Derabağ bölgelerinde İncesu bu önemli yerleşim dönemlerinin izlerini taşıyan İncesu kilise ve şapel kalıntıları görülmektedir. Ayrıca İncesu kaya mezarları, Kırklar ini, kayalara oyulmuş birçok in görülmektedir. Ancak, bunlar İncesu Ürgüp ve Göreme’deki benzerlerine nazaran, daha basittir. Bunun nedeni ise, bunların Kapadokya bölgesindeki benzerlerinden daha eski olduğunun kanıtıdır. İncesu Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

En Çok Tercih Edilen İncesu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus