İnebolu Otobüs Bileti

İnebolu Seferi Yapan Firmalar
İnebolu Hakkında

İnebolu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, İnebolu otobüs bileti satan firmaları, İnebolu otobüs bilet fiyatları, İnebolu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu,
İnebolu

Kastamonu’nun bir liman yerleşkesi olan ilçe, geleneksel mimarinin örneklerini görebileceğiniz yerlerden biri. Atatürk’ün Şapka Devriminde ilk nutku söylediği yer de bu ilçedir. Tarihi ve turistik öneme sahip olan bu ilçeyi İnebolu otobüs bileti alarak yerinde görmenizi tavsiye ederiz. Bütün bunların yanında ilçe yerel lezzetlerin en güzel örneklerini tadacağınız bir merkez konumunda. İnebolu pidesi bölgeye özgü yemeklerin en önemlileri arasında. İlçede Kastamonu Üniversitesi’ne ait bir kampüsün olması da ilçeye canlılık kazandırmıştır. 

İnebolu’da Gezilecek Yerler

·         Tarihi İnebolu Evleri: İlçede restorasyonu yapılan çok sayıda geleneksel evler vardır. Bahçelerinde çok sayıda meyve ağacı ve su kuyusu bulunan bu evler, bordo – beyaz renktedir. Bu boyalar Aşı Köyü’nden çıkarılan topraktan elde edilir. Evin gövdesinde ahşap kullanılsa da çatısında taş kullanılmıştır. Bunun nedeni sert Karadeniz rüzgarlarından evi korumak içindir. İnebolu’daki bu tarihi evler Kültür Bakanlığı tarafından da koruma altına alınmıştır.

·         İnebolu Feneri: İnebolu’nun denize bakan yamacında bulunan fener yaklaşık olarak 150 yıllık olmasıyla büyük önem taşımaktadır.

 

En Çok Tercih Edilen İnebolu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus