İnhisar Otobüs Bileti

İnhisar Seferi Yapan Firmalar
İnhisar Hakkında

İnhisar  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bilecik’ in  en güzel yönlerinden olan, İnhisar otobüs bileti satan firmaları, İnhisar otobüs bilet fiyatları, İnhisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İnhisar, Bilecik

İnhisar, Bilecik’in küçük ilçelerinden birisidir. İnhisar eskiden Söğüt’e bağlı bir bucak iken daha sonra ilçe olarak Bilecik’e bağlanmıştır.  İlçe olarak Bilecik’e bağlı olmasına karşın ekonomik olarak Eskişehir iline bağlı bir ilçedir.  Bilecik’ den ve Eskişehir’den İnhisar otobüs bileti bulmak mümkündür.  İlçeye bağlı 9 adet köy bulunmaktadır ve ilçe Bilecik iline yaklaşık 50km. uzaklıktadır.  İnhisar’ın Eskişehir’e bağlı olduğu Bilecik’ten daha yakın olması da ekonomik olarak neden buraya bağlı olduğunu açıklar niteliktedir. Aynı zamanda Eskişehir yoğun öğrenci nüfusu ile Bilecik’e kıyasla daha kalabalık bir nüfusa sahip olduğu için de ilçe için önemlidir. İlçe 2000 nüfusu ile Türkiye’nin en küçük ilçelerinden birisidir. İlçenin simgesi ise yetişen güzel narları ile nardır. Bölgede üretilen narların kaliteli ve bolluğu nedeniyle en çok üretilen tüketim gıdaları arasında nar ve nar ile yapılan işlenmiş ürünler vardır.

İlçede bulunan ve adını aldığı İnhisar tepesi ve mağarasının 2002’de haritası çıkarılmıştır. Burası trecking için doğaseverler tarafından oldukça sık ziyaret edilmektedir. Mağara içinde fazlaca yarasa yaşamaktadır.  

En Çok Tercih Edilen İnhisar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus