İnönü Otobüs Bileti

İnönü Seferi Yapan Firmalar
İnönü Hakkında

İnönü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, İnönü otobüs bileti satan firmalarıİnönü otobüs bilet fiyatlarıİnönü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İnönü, Eskişehir’in bir ilçesidir. Nüfusu 6.800 civarı olan İnönü, küçük bir ilçedir. Fakat kasabanın tarihi çok eskidir, kurucularının Frigler olduğu düşünülmektedir. İnönü, Kurtuluş Savaşı’nda da önemli bir yere sahip bir ilçedir. İsmet İnönü de soy ismini bu ilçeden almıştır. Türk Hava Kurumu’na bağlı Türkkuşu Genel Müdürlüğü burada bulunmaktadır. İlçe sınırlarında Ford Otosan, Seranit Seramik, Yurtbak Seramik ve Deniz Porselen gibi bilinen sanayi tesisler yer almaktadır. 

İnönü’ye Nasıl Gidilir?

İnönü ilçesi, Eskişehir il merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunur. Bozüyük – Kütahya karayolu üzerinde bulunan ilçeye İnönü otobüs bileti satın alarak rahatlıkla gidebilirsiniz. 

İnönü’de Gezilecek Yerler

İnönü ilçesine gittiğinizde burada doğal güzelliklerini gezmeniz mümkündür. İlçenin sınırları içerisinde İnönü Mağarası bulunmaktadır. Mağara ilçenin uzak bölgelerinden bile seçilebilmektedir çünkü konumu yüksekte kalmaktadır. Mağaranın içinde damlataş oluşumlar bulunmadığı için özel olarak turistlerin ilgisi çok çekmese de mağaranın fiziki yapısının basamaklar şeklinde yükselmesi, mağaranın önünde Sarısu deresinin havzasının manzarasının bulunması burayı çekici kılar. 

En Çok Tercih Edilen İnönü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus