İpsala Otobüs Bileti

İpsala Seferi Yapan Firmalar
İpsala Hakkında

İpsala Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirne’nin en güzel yönlerinden olan, İpsala otobüs bileti satan firmaları, İpsala otobüs bilet fiyatları, İpsala otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Edirne, İpsala

Kuzeybatısında  Meriç, kuzeydoğusunda Uzunköprü, doğusunda ve güneyinde Keşan, güneybatısında ise Enez ilçeleri ile çevrili olan Edirne’ye bağlı İpsala ilçenin en önemli özelliği Türkiye ve  Yunanistan’ı birbirine bağlayan İpsala Gümrük Kapısı. Bu özelliği nedeni ile ticari geçiş noktası olarak da kabul edilir. Tüm bu özellikleri İpsala’ya ulaşımın da ne kadar kolay ve rahat olduğunu göstermektedir Bölgenin diğer geçim kaynağı ise tarımdır. En önemli tarımsal üretimleri ay çiçeği, buğday, şeker pancarı ve domatestir. Ayrıca bölge Hıdrellez etkinliklerinin de merkezlerinden biri. 

İpsala’da Gezilecek Yerler

·         Alaca Mustafa Paşa Camii: Osmanlı döneminden kalan tek ibadethanedir. Osmanlı komutanlarından Alaca Mustafa Paşa, bu bölgeye bir eser kazandırmak istemiş ve kendi adını verdiği bu camiyi yaptırmıştır.

·         Su kemeri: Osmanlı yığma taş işçiliğinin görüldüğü bu kemer, geleneksel kilit taşının kullanılması sayesinde başka bir desteğe gerek kalmamıştır. İpsala  dışındaki başka bir yerde görülmeyen bu su kemerini İpsala otobüs bileti alarak görmeniz mümkün. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus