İscehisar Otobüs Bileti

İscehisar Seferi Yapan Firmalar
İscehisar Hakkında
İscehisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar´ın en güzel yönlerinden olan, İscehisar otobüs bileti satan firmaları,İscehisar otobüs bilet fiyatları, İscehisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İscehisar´da Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

İscehisar´da faaliyet gösteren otobüs firmaları arasında Metro Turizm, Ulusoy ulaşım firması ve Varan Turizm bulunmaktadır. 


Afyonkarahisar, İscehisar

Ege bölgesi tarihi buluntuların yoğunluk kazandığı bir bölgedir. Afyon´da bu buluntular bakımından zengin bir yerdir. Tarihi vesikalara göz attığımızda İscehisar ilçesinin zamanında ilçe adında para bastırdıklarına tanık oluruz. O zamanlar İscehisar, Docimeion adıyla anılıyormuş. 


İscehisar´ın Kökeni

İscehisar kelimesi hakkında gerek etimolojik gerekse dilbilimsel açıdan pek çok yorum yapılmakla birlikte yaygın görüş bu adın Karahanlılara dayandığıdır. Zira tarihin bir evresinde Karahanlılar bu bölgeye yoğun bir şekilde göç etmişlerdir. 


İscehisar´a Nasıl Giderim

İscehisar´ın nüfusu yaklaşık 50.000´dir. Buna karşın bu sayının yalnızca 12.000´i İscehisar merkezde yaşadığı bilinmektedir. İscehisar Afyonkarahisar´a epey yakın bir yerleşim yeridir. Bu nedenle rahatlıkla İscehisar otobüs bileti bulunabilir. Afyonkarahisar şehir merkezine yalnızca 20 kilometre uzaklıkta yer alan İscehisar´a bağlı 2 tane belge, 10 tane köy ve 9 tane de mahalle bulunmaktadır. 


Cazibe Merkezi İscehisar

İlçeyi popüler yapan bir diğer nokta ise mermer üretim tesisleridir. İrili ufaklı pek çok mermer üretim tesisi, İscehisar´ın ününe ün katmaktadır. Son bilgilere göre İscehisar´da takribi 700 tane mermer üretim tesisi bulunmaktadır. Buna rağmen İscehisar´da yaşayan ahalinin büyük bir kısmı tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamayı tercih etmektedir. Bölgede turizm faaliyetlerinin artması için Turizm Bakanlığı ciddi faaliyetler yürütmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen İscehisar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus