İskenderun Otobüs Bileti

İskenderun Seferi Yapan Firmalar
İskenderun Hakkında

İskenderun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hatay’ın en güzel yönlerinden olan, İskenderun otobüs bileti satan firmaları, İskenderun otobüs bilet fiyatları, İskenderun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Hatay İskenderun

Hatay’ın deniz kıyısındaki en sanayileşmiş ilçesidir. Otlaklar içerisindeki deniz kıyısı bu şirin ilçe limana sahip olduğu için fazlaca gelişmiştir. İskenderun’da kıyı boyunca seyahat edilip Hatay mutfağından güzel lezzetler yenilebilir.

İskenderun’da gezilecek yerlerin ilkinde denizi ve kumuyla gerçek bir turistik merkez olan Arsuz geliyor. Önemli tarihsel değerlere de sahip Arsuz. M.Ö. 300’lü senelerde kurulduğu belirtilen antik şehirden günümüze nekropol, mozaikler ve bazı antik yapı eserleri ulaşmış. Merkezde yer alan ve 1778 yılında yapılmış bulunan Mario Hana Kilisesi ile Arsuz’a 8 km uzaklığında bulunan ve Sütunlu Liman ismini taşıyan Helenistik Döneme ait deniz kalıntıları da bölgedeki izlenmeye değer diğer mekanlar. Alan yakınlarında yer alan ve “Meryem Ana Havuzu” olarak adlandırılan Seydi’de Meryem Ana’nın yıkandığı zannediliyor. Her yıl 14 ağustos zamanında de Hıristiyanlar burada dini bir ayin gerçekleştiriyorlar.

Gülcihan bölgesi ise kumsalları ve kumuyla çok ünlü bir turizm alanı. M.Ö. 44 yılında burada rahatsızlanan Mısır Kraliçesi Kleopatra için Romalı Kumandan Antonius’un Mısır’dan şifalı toprak getirttiği, Kleopatra’nın bu şekilde iyileştiği hikayesi söz konusu... Bölgede çadır turizmi de yaygın. İskenderun Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus