İskilip Otobüs Bileti

İskilip Seferi Yapan Firmalar
İskilip Hakkında
İskilip Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorum’un en güzel yönlerinden olan, İskilip otobüs bileti satan firmaları, İskilip otobüs bilet fiyatları, İskilip otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum, İskilip

Tarihi bir coğrafyanın ismi olarak da kullanılan İskilip, Çorum iline bağlı bir ilçedir. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan İskilip, Çorum’a 55 km. mesafede, Çorum-Kastamonu arasında bulunmaktadır. İlçenin ekonomisinde tarım ve ticaret en önemli unsurlardır. Ilıman ve karasal iklimin egemen olduğu ilçede kışlar oldukça yağışlı geçmektedir. Tarımsal anlamda oldukça zengin olan İskilip’te 20’den fazla üzüm çeşidinin yanı sıra 40 çeşit elma, 30 çeşit armut ve 10 çeşit ceviz tespit edilmiştir. 

İskilip’te Gezilecek Yerler

İskilip Kaya Mezarları: Gavur evi adı verilen ve İskilip Kalesi üzerinde bulunan iki adet kaya mezarı vardır. Tavanı ve yan duvarları düz olan mezarların, sütunları yuvarlak silmelerden oluşmaktadır. Kaya Mezarları, Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. Mezarların girişlerinde aslan heykelleri bulunmaktadır. Mezar odalarının içerisinde ise, ölü sekileri bulunmaktadır.

İskilip Kalesi: Kale, çevresi yüksek dağlarla çevrili ilçenin ortasında yer alır. Hititlere kadar uzanan tarihi ile oldukça önemli bir konumda olan kale, tarihi süreç içerisinde bazı onarımlar geçirerek günümüze kadar gelmiştir. İskilip otobüs bileti alarak bu tarihi mekanları görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen İskilip Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus