Isparta - Beykoz Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Beykoz Hakkında

Beykoz Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


İstanbulun en güzel yönlerinden olan, Beykoz otobüs bileti satan firmalarıBeykoz otobüs bilet fiyatları, Beykoz otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.   Beykoz İstanbul


Beykoz Kocaeli Yarımadası’nın batısında yer alan İstanbul’un en güzel ilçelerinden biridir. Beykoz Cumhuriyetin ilk dönemlerinden beri sanayi ile gündeme gelen bir ilçedir. Bu yüzden zaman içerisinde fabrikalar çoğalmış ve ilçede yaşayan kesimde genellikle işçikesim olmuştur. Ancak son yıllarda merkezlerin çok kalabalık olması ve ilçenin her geçen gün gelişmesi ile üst gelir seviyesindeki kişilerin de tercih ettiği bir yer olmuştur. İlçenin Akdeniz iklimi ile Karadeniz ikliminin karışımı olan geçiş tipiklim hüküm sürer. Kışlar yağışlı yazlar ise çok fazla olmamak kaydıyla sıcak geçer. İlçenin doğal bitki örtüsünü fındık, ıhlamur, gürgen gibi ağaçlar oluşturur. İlçenin tarihini inceldiğimizde M.Ö 700’lü yıllara kadar hakkında bilgiye ulaşabiliyoruz. İlçede Kaymakdonduran Çeşmesi, İskender paşa camii, Anadolu Hisarı, Küçüksu Kasrı gibi pek çok tarihi mekânı temin ettiğiniz Beykoz otobüs bileti ile gidip ziyaret edebilirsiniz.Beykoz’a nasıl gidilir?


İlçeye diğer ilçelerden kalan dolmuşlarla, otobüslerle, ayrıca Beykoz – Yeniköy tekneleri ile deniz yolu ile ulaşabilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Beykoz Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus