Isparta - Bolu Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Bolu Hakkında

Bolu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Türkiye’nin en güzel yönlerinden olan, Bolu otobüs bileti satan firmalarıBolu otobüs bilet fiyatları, Bolu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.   Bolu Coğrafi ve Kültürel özelikleri


Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan Bolu tarihi ile Bizans, Roma gibi pek çok medeniyet için önem arz eder. Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş alanında bulunur. İklimlerin kesişmesi ile çok çeşitli flora ve fauna özelliklerine sahiptir. Bu yüzden kıyı kesimi yıl boyu yeşil kalırken karasal iklimin görüldüğü alanlarda yaz kuraklığı sebebi ile sararma olur. Anadolu’nun fethinden sonra Osmanlı topraklarına katılan Bolu 11. Yüzyılda Türkmenlerin gelmesi ile Bolu ismini almıştır.

Bolu kaplıcaları, tarihi mekânları, camileri, yaylaları, gölleri, türbeleri, ören yerleri ile Bolu otobüs bileti alıp gitmek için can atacağınız bir yer. Ayrıca aşçılık ve turizm festivalleri, yayla şenlikleri, panayırlar şehrin cazibesini arttırıyor. İlin sınırları içerisindeki doğal göller muhteşem manzraslaı ile hem yaz hem de kış dönemlerinde büyükşehirlerin kargaşa ve gürültüsünden kurtulup, kendinizi bambaşka bir dünyada hissetmenize sebep olacak.Bolu ‘ya nasıl gidilir?


Türkiye’nin birçok merkez ilin direk ya da aktarma şehir otobüsleri ile bolu ‘ ya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus