Isparta - Çermik Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Çermik Hakkında

Çermik Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Diyarbakır’ın en güzel yönlerinden olan, Çermik otobüs bileti satan firmalarıÇermik otobüs bilet fiyatlarıÇermik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çermik, Diyarbakır’ın bir ilçesidir. Eski ismi Aberna olan ilçe, bugünkü ismini dünyaca ünlü olan kaplıcalarından almıştır. Eski bir ilçe olan Çermik, Artuklu Beyliği döneminden izler taşımaktadır. 1. Dünya Savaşı’na kadar bölge halkının çoğunlukla Ermenilerden oluştuğu iddia edilirken, günümüzde nüfus Türkler, Zazalar ve Kürtlerden oluşmaktadır ve 50.000 civarındadır. İlçede memur nüfusu fazladır, bu da şehir ekonomisini hareketli kılmaktadır. Meftune, bölgenin meşhur yemeğidir. 


Çermik’e Nasıl Gidilir?

Çermik ilçesi, Diyarbakır il merkezine yaklaşık olarak 88 kilometre uzaklıktadır. Diyarbakır – Elazığ Yolu’nu (D885) kullanarak veya Çermik otobüs bileti satın alarak buraya ulaşmanız mümkündür. 


Çermik’te Gezilecek Yerler

Tarihi bir ilçe olmasından kaynaklı olarak bünyesinde birçok tarihi eser mevcuttur. Bunlar Artuklu Beyliği dönemine aittir ve başlıcaları Haburman Köprüsü, Çermik Hamamı, Bandeler Çeşmesi ve Çeteci (Bande) Abdullah Paşa Medresesi’dir. Haburman Köprüsü araç geçişine kapalıdır. Çermik kaplıcaları dünyaca ünlüdür ve görülmeye değerdir. Ayrıca kadınlar için Mart ayında yapılan oğlak eğlencesi de görülecekler listesine yazılabilir.

 

En Çok Tercih Edilen Çermik Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus