Isparta - Etimesgut Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Etimesgut Hakkında
Etimesgut Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Etimesgut otobüs bileti satan firmaları, Etimesgut otobüs bilet fiyatları,Etimesgut otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ankara, Etimesgut

Etimesgut, Ankara´nın batısında konuçlanmış merkez ilçelerden biridir. Doğuda Yenimahalle´ye, Batıda Sincan´a, Güneyde ise Çankaya´ya komşudur.

Etimesgut´un tarihi M.Ö 4000´li yıllara kadar dayanır. İlçenin tarihinde pek çok medeniyetin izi mevcuttur. Bilhassa bölgede 90´lı yıllarda yapılan arkeolojik kazılarla bu saptanmıştır. Deniz seviyesinden 807 metre yüksekte olan Etimesgut´a karasal iklim hâkimdir.

Etimesgut´un nüfusu son TÜİK verilerine göre yaklaşık 470 bindir. Ankara´nın sosyokültürel donanım bakımından gelişmiş insanlarının yaşadığı nezih bir ilçe olarak bilinir. Ekonomisi gelişmekle beraber; Etimesgut´ta ikâmet eden insanların çoğunu kamu sektöründe çalışanlar oluşturmaktadır. Ankara´nın bir ilçesi olduğundan dolayı ulaşım seçenekleri geniştir. Memur nüfusunun fazla olması ulaşım seçeneklerinin bu denli fazla olmasında rol oynamıştır. 


Etimesgut´a Nasıl Giderim?

Etimesgut, tarihî ipekyolu ve Ankara-İstanbul demiryolu üzerinde bulunduğu için ulaşım seçenekleri bir hayli geniştir. Bunun yanı sıra Ankara-İstanbul otoyolu da Etimesgut civarından geçmektedir. Etimesgut otobüs bileti alınarak; İstanbul, Eskişehir seferleri kullanılabilir. Etimesgut´a günün her saatinde EGO seferleri düzenlenmektedir. 


Etimesgut´ta Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Lüks Kahramanmaraş Ankara

                    Mersin Koç Ankara 

                    Mersin Villa Ankara

En Çok Tercih Edilen Etimesgut Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus