Isparta - Feke Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Feke Hakkında

Feke  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Feke otobüs bileti satan firmalarıFeke otobüs bilet fiyatlarıFeke otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  Feke  Otobüs Seferler


Feke Adana’ya en  uzak ilçelerden birisidir. Yaklaşık olarak 120km. uzaklıkta olan bu ilçeye otobüs bileti bulmak ise oldukça rahattır. İlçe tarih öncesine dayanan köklü bir geçmişe sahiptir. Bu sebeple de turistlerin ilgisini çekmektedir. Adana’ya seyahat eden turistler buradan tekrar  Feke otobüs bileti alarak ilçeye ulaşabilirler. Düzenli olarak otobüs bulunan ilçeye Adana’dan yolculuk yaklaşık iki saat sürüyor. 


Feke’de Gezilecek Yerler

İlçe merkeze oldukça uzak olduğu için bu durum maalesef ilçenin gelişimini de engellemiş olsa da son yıllarda buna rağmen bir gelişme gözlenmektedir. Osmanlı Dönemi’nde bölgede genel olarak Ermenilerin yaşadığı, yapılan sayımlardan anlaşılmaktadır.  Feke hiç beldesi olmayan, 40 köyü ve 5 mahallesi olan bir ilçedir.  Yerleşim bölgesi Toros Dağları’nın eteklerine kurulduğu için oldukça özel bir doğaya sahiptir ve doğa sever turistlerin ilgisini çekmektedir. Ayrı Göksu Irmağı rafting için elverişli olduğundan spor turizmi bölgede çok etkindir. Feke’nin başlıca yöresel lezzeti  ise kabak yaprağı ve çiçeği dolması ile menengiç çorbasıdır. Ayrıca balık severler için ilçede alabalık tesisleri de mevcuttur.

En Çok Tercih Edilen Feke Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus