Isparta - Finike Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Finike Hakkında
Finike Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Finike otobüs bileti satan firmaları, Finike otobüs bilet fiyatları, Finike otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Antalya, Finike

Antalya şehrinin batısında yer alan ve sahil şeridinde bulunan Finike; Kaş, Kumluca, Demre ve Elmalı gibi ilçelere komşudur. Finike´nin tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. İsadan Önce 400-500 yıllarında bir liman köyü olarak kurulmuştur. Tarih boyunca önemli bir ticaret bölgesi olmuştur. Roma ve Helen medeniyetlerinin garezi ile malûldür. Bir süre Anadolu Selçuklularının hâkimiyeti altında kalan Finike, daha sonra Osmanlıların eline geçmiştir. Anadolu Selçuklularından beri Türk yurdu olarak adlandırılmıştır. İlçe nüfusu yaklaşık 50.000 kişiden oluşmaktadır. Yaz mevsimleri bu sayının daha da arttığına şahit olmaktayız.Kış turizmi yoğun olarak yapılmadığından ahali tarım yaparak da geçimini sağlamaya çalışmaktadır. Finike´de balıkçılık bir hayli gelişmiştir. Akdeniz balık türlerinin hemen hepsini Finike´de avlamak mümkündür. Bu denli güzel bir yer olduğu için Finike otobüs bileti sayısı oldukça fazladır. Bunun yanı sıra ilçede marina olduğu için özel yatlarla da ulaşım sağlanabilir. 


Finike´de Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Metro Turizm Antalya

                    Mersin VİF

                    Varan Antalya

                    Güney Akdeniz Antalya

                    Ulusoy Antalya

En Çok Tercih Edilen Finike Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus