Isparta - İslahiye Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

İslahiye Hakkında

İslahiye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gaziantep’in en güzel yönlerinden olan, İslahiye otobüs bileti satan firmalarıİslahiye otobüs bilet fiyatlarıİslahiye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İslahiye, Gaziantep’in bir ilçesidir. Gaziantep iline bağlı olmasına karşın coğrafi olarak Akdeniz Bölgesi’nde yer alır. Dolayısıyla iklimi Akdeniz iklimine yakındır. İlçe sakinlerinin geçim kaynağı genel olarak tarımdır. İlçede üzüm festivali yapılmaktadır. Nüfusu yaklaşık 60.000 olan ilçenin yüzölçümü 1513 kilometre karedir. 

İslahiye’ye Nasıl Gidilir?

İslahiye ilçesi, Gaziantep il merkezine 88 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşuları Gaziantep merkez ilçesi, Kilis, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Suriye’dir. İslahiye ilçesine gitmek isteyenler İslahiye otobüs bileti satın alarak buraya varabilirler. 

İslahiye’de Gezilecek Yerler

İlçe, özellikle yayla turizmi bakımından zengindir. Huzurlu ve Karagöz yaylaları turizm bakanlığı tarafından onaylanmış yaylalarıdır. Ayrıca Yesemek adındaki açık hava müzesi de görülmeye kesinlikle değerdir. Bölge, gri renkte “dolarit” diye adlandırılan bazalt taşlardan oluşmaktadır. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde toplamda 500’e yakın yontu ve heykel taslağına ulaşılmış olan alan bu çalışmalardan sonra açık hava müzesine haline getirilmiştir. Zincirli köyü de gezilmesi tavsiye edilen bir başka yerdir. Burada Samal adında bir krallık kenti ve kalesi bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen İslahiye Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus