Isparta - Kadınhanı Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Kadınhanı Hakkında
Kadınhanı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Kadınhanı otobüs bileti satan firmaları, Kadınhanı otobüs bilet fiyatları, Kadınhanı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Kadınhanı

Eski ismi Saideli olan Kadınhanı, Konya şehir merkezine yaklaşık 60 kilometre mesafede yer almaktadır. İlçe, Tahinli pidesiyle meşhurdur. Kadınhalı ahalisi geçimini ekseriyetle tarım yaparak sağlamaktadır. 1127 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan ilçenin nüfusu yaklaşık 40 bindir. Bu sayının 30´bin kişilik kısmı ilçenin köylerinde yaşamını sürdürmektedir. Kadınhanı köklü bir maziye sahiptir. Bu nedenle ilçede pek çok medeniyet varlık göstermiştir. Karamanoğulları zamanında il merkezi olan Kadınhanı, tarihi ipek yolu üzerinde konuçlanmıştır. İlçe, Antik Çağda ise ´´Pira´´ kelimesiyle adlandırılmıştır. Bu adı ona Romalılar vermiştir. Fakat asıl önemini Selçuklular döneminde kazanmıştır. Raziye Hatun´un 1223 senesinde yaptırdığı köprü çevresinde zamanla çok güzel bir yerleşim alanı oluşmuştur. 2015 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu yaklaşık 30 bin kişiden müteşekkildir. İlçe, Afyon-Konya karayolu üzerinde konuçlandığından Kadınhanı otobüs bileti aramak gibi bir sorun söz konusu olmamaktadır. Kadınhanı, doğuda Sarayönü, batıda Yunak ve Ilgın, güneyde ise Derbent ve Selçuklu ilçeleriyle komşudur. İlçede genellikle karasal iklim özellikleri baş göstermektedir.

En Çok Tercih Edilen Kadınhanı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus