Isparta - Kemer Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Kemer Hakkında

Kemer Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Burdur’un en güzel yönlerinden olan, Kemer otobüs bileti satan firmalarıKemer otobüs bilet fiyatlarıKemer otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kemer Burdur

 

Burdur’ un tarihi özellikleri ile ön plana çıkan ilçesi Kemer , ilçedeki  ilk Türk yerleşim yeri Hablemitoğulları tarafından olmuştur. İlçenin yaınlarındaki kazılar sonucu ulaşılan bilgilere göre tarihi geçmişi milattan önce ikibinli yıllara kadar dayanıyor. 

Kemer Kültürel Özellikleri

 Kemer uzun yıllar Roma ve Frigyalılara ev sahipliği pmış olması ile birlikte, 1075 yıllardan sonra Türk yerleşim yeri olarak anılmaya başlanmıştır. Kemer 1987 yılında ilçe statüsüne alınmıştır. Faaliyet olarak ise 1988 yılında başlamıştır. Uzun süredir ilçeye ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. İlçenin ekonomisini tarım ve hayvancılık oluşturuyor. Temin ettiğiniz Kemer otobüs bileti ile sizde rahatlıkla ilçeyi ziyaret edebilirsiniz. 

Kemer’e nasıl gidilir?

Kemer bağlı olduğu Burdur’a sadece 60 km uzaklıkta, iki mesafe arası asfalt yollarla güzelleştirildiği için ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Burdur merkezden temin ettiğiniz otobüs bileti ile merkezden ilçeye düzenlenen seferlerle kolaylıkla ilçeye ulaşabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus