Isparta - Meram Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Meram Hakkında
Meram Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Meram otobüs bileti satan firmaları, Meram otobüs bilet fiyatları, Meram otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Meram

Meram, Konya´nın merkez ilçeleri arasında yer almaktadır. Konya´nın güneybatı kısmından müteşekkildir. Isparta-Konya, Antalya-Konya, Mersin-Konya, Ankara-Konya ve Adana-Konya gibi beş önemli karayolunun keşisim noktasında bulunduğundan Meram otobüs bileti şehiriçi ulaşımla sağlanmaktadır. Evliya Çelebi, Seyahatnamamesinde Meram´a yer vermiştir. Bu ilçe onu o kadar etkilemiş olmalı ki, gördüğü bahçe, bağ ve bostanlardan bahsederken sürekli ´´Bağ-Meram´´ tamlamasını kullanmıştır. Bağ-ı  Meram, Meram Bağı anlamına gelmektedir. Konya´daki son medrese olan Aziz Pavlus Kilisesi, Meram sınırlarında yer almaktadır. Konya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Tıp Fakültesi Meram´ın sınırları dahilindedir. 2015 TÜİK verilerine göre Meram´ın nüfusu yaklaşık 340 bin kişiden oluşmaktadır. Türkiye´deki metropolitan ilçelerden biridir. Altınpaşa Barajı ve Meram Deresi boyunca çay bahçeleri ve piknik alanları bulunmaktadır. Tamamıyla bir mesire yeri havasına sahip olan Meram, her yıl yerli yabancı pek çok turistin ilgisini çekmektedir. 

Meram´da Gezilecek Yerler

                    80 Binde Devr-i Âlem Parkı

                    Sahip Ata Camii

                    Sahip Ata Müzesi

                    Konya Kapu Camii

                    Ateş Baz-ı Veli Türbesi

                    Lale Döner

                    Akyokuş Parkı

                    Atatürk Anıtı

                    Konya Etnografya Müzesi

                    Amber Reis Camii

En Çok Tercih Edilen Meram Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus