Isparta - Payas2 Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Payas2 Hakkında

Payas Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hatay’ın en güzel yönlerinden olan, Payas otobüs bileti satan firmaları, Payas otobüs bilet fiyatları, Payas otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Hatay Payas

Payas bölgesinde medeniyet neredeyse insanlık zamanı kadar eskidir. Anadolu’yu Suriye ve Ortadoğu’ya bağlayan en elverişli yol güzergâhı üzerinde olması sebebiyle tarihin her döneminde Payas bölgesi stratejik olarak önemli bir yerleşim bölgesi olmuştur. 
Payas’ın eski çağlardaki adı Baias´tır. Ondan sonra Bayyas, Bayas ve en son olarak da bugünkü ismi olan Payas adını almıştır. Antik çağlara ilişkin elimizde çok fazla girdi yok. Ancak Karbeyaz tarafındaki birçok mezardan Payas’ın Hititler döneminde önemli bir mevki olduğu sonucunu çıkarıyoruz. Payas Kalesi olarak da adlandırılan Cin Kulesi Hatay (Antakya) ilinin Payas ilçesinde yer alır. Cin kelimesinin Cenevizlilerden geldiği tahmin edilmektedir. Sahile oldukça yakın konumda ikinci bir askeri niteliğe sahip yapıdır. Yapım tarihi dikkate alınırsa kule, iskele, gümrük, tersane ve külliyeden sonra, Payas´ta inşa edilen çekirdek yerleşim dokusunun son büyük yapısını teşkil etmektedir. Tarihi doküman kaynaklarına göre kesinlikle bir Osmanlı kalesidir.
Payas 2013 yılında ilçe haline gelmiştir. Bu gün Türkiye’nin sayılı güzel ilçeleri arasında yer almaktadır.

Payas Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

 

En Çok Tercih Edilen Payas2 Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus