Isparta - Rize Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Rize Hakkında
Rize Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Rize´nin en güzel yönlerinden olan, Rize otobüs bileti satan firmaları, Rize otobüs bilet fiyatları, Rize otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Rize, Türkiye

Rize, Karadeniz´de yer alan ilçelerimizden biridir. Ülkemizin kuzeydoğusunda yer alır. Sahili vardır. Batıda Artvin ve Trabzon, güneybatıda Bayburt, güneyde ise Erzurum´la komşudur. Özellikle Erzurum´la arasındaki ilişki çok kuvvetlidir. Zira pek çok Rizeli, iş olanaklarının darlığı nedeniyle memleketlerinden göçmeyi tercih ederek hayatlarını Erzurum´da sürdürmeye karar vermişlerdir. İstatistiklere göre Türkiye´nin en çok yağış alan şehri Rize´dir. Şehrin en önemli ekonomik unsuru çaydır. Bunun yanı sıra son yıllarda kivi yetiştiriciliği de ivme kazanmıştır. Rize´de yaz mevsimleri ılık, kış ve sonbahar mevsimleri ise bol yağışlı geçmektedir. Rize otobüs bileti Türkiye´nin hemen her noktasında bulunabilir. 2015 yılında yer alan verilere göre, Rize nüfusu 328 bin 979 kişiden oluşmaktadır. Şehir, Türkiye´nin her bölgesinden ziyaret edilmektedir. Tarihi, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle Rize, her mevsim ziyaret edilebilecek türden bir Türk şehridir. 

Rize´de Görülecek Yerler

                    Çamlıhemşin Fırtına Deresi

                    Botanik-Ziraat Çay Bahçesi

                    Palovit Şelalesi

                    Rize Kalesi

                    Taka Rafting

                    Rize Müzesi

                    Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi

                    Sendagez

                    Pileki Mağarası

                    Kız Kalesi

                    Ayder Yaylası

                    Andon

                    Zil Kalesi

                    Dağmaran

                    Anzer Yaylası 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus