Isparta - Seyhan Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Seyhan Hakkında

Seyhan  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz! 
Seyhan otobüs bileti satan firmalarıSeyhan otobüs bilet fiyatlarıSeyhan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Seyhan
 Otobüs Seferleri

Seyhan, Adana’nın önemli ilçelerinden birisidir, aynı zamanda Türkiye’nin en kalabalık ilçelerindendir.  Seyhan ilçesinin  kalabalık nüfusu düşünüldüğünde ulaşım da oldukça rahattır. Adana’dan ve birçok ilden Seyhan otobüs bileti bulmak mümkündür.  Seyhan Türkiye’nin en verimli topraklarından birisine ev sahipliği yaptığı için nüfusu da giderek artmaktadır. İlçe Karataş mevkisine komşudur. Aynı zamanda son zamanlarda bu bölgede gelişen sağlık sektörü sayesinde sağlık turizmi de bölgede başlamıştır. Seyhan, Adana ilinin de ilk yerleşim merkezidir. 

Seyhan ‘da Görülecek Yerler 
Seyhan adı mitolojik bir hikaye ile Uranüs’ün iki oğlundan biri olan Sarus’un isminden gelmiştir. Özellikle Seyhan Barajı büyüklüğü ile turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Seyhan Nehri’ nde turistlerin gezintiye çıkması, kenarında vakit geçirmesi yapılan aktivitelerdendir.  Ayrıca Adana Merkez Sabancı Camii ve Adana Merkez Parkı’da turistlerin ilgisini en çok çeken yerlerdendir. Hasan Ağa Camii ve Tuz Hanı’da tarihi eserlerindendir.  Seyhan ilçesine yapacağınız geziyi planlayıp, otobüs biletinizi temin ederek güzel bir Seyhan seyahati yapabilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Seyhan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus