Isparta - Sivaslı Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Sivaslı Hakkında

Sivaslı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Uşak’ın en güzel yönlerinden olan, Sivaslı otobüs bileti satan firmalarıSivaslı otobüs bilet fiyatlarıSivaslı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Sivaslı, Uşak iline bağlı bir ilçedir. Buradaki ilk yerleşim izlerinim tarihi Neolitik Çağ’a dayanmaktadır. Milattan önce 2500 yıllarında da Hitit egemenliği, sonrasında da sırasıyla Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Makedon Krallığı ve Bergama Krallığı burada kalmışlardır. 1233 yılında Türk egemenliği altına geçen bölge, Cumhuriyet döneminde 1953 yılında Uşak’ın il ilan edilmesiyle ilçe statüsüne kavuşmuştur. 

Sivaslı’ya Nasıl Gidilir?

Sivaslı ilçesi, Uşak il merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunur. Ege Bölgesi’nin İç Ege Bölümü’nde yer alan Sivaslı’nın komşuları Banaz, Sandıklı, Çivril, Karahallı ve Uşak merkez ilçesidir. Uşak – Denizli devlet karayoluyla buraya ulaşmak mümkün olup bunun için Sivaslı otobüs bileti satın almak yeterlidir. 

Sivaslı’da Gezilecek Yerler

Tarihi bu kadar eskilere dayanan bölgede elbette tarihi kalıntılara rastlamamak mümkün değildir. Bu sebeple buraya gelecek ziyaretçilerin özellikle Sebaste Harabelerini gezmeleri ve buradaki tarihi zenginlikleri incelemeleri önerilir. Burası Payalamanı ve Selçikler beldesinde yer almaktadır. Bunun dışında Sivaslı’da Evrenli mesire yeri bulunmaktadır. Ağacı bol bu mesire yerinde her yıl çilek festivali yapılmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Sivaslı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus