Isparta - Sultandağı Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Sultandağı Hakkında
Sultandağı Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar´ın en güzel yönlerinden olan, Sultandağı otobüs bileti satan firmaları, Sultandağı otobüs bilet fiyatları, Sultandağı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sultandağı İlçesinde Faaliyet Gösteren Ulaşım Firmaları 
Gün itibariyle Lüks Ereğli ve Güney Akdeniz Turizm firmaları Sultandağı´nda ulaşım hizmeti vermektedir. Lüks Ereğli aracılığıyla Konya´ya, Güney Akdeniz Turizm´le ise Antalya´ya gitmek mümkündir. 

Afyonkarahisar, Sultandağı 
Sultandağı´nı çoğu insan tarih derslerinden hatırlar. Çünkü Selçuklu Sultanı Melikşah ordusunu bu dağ üzerinde dinlendirmiştir. Zaten o sebeple ´´sultandağı´´ olarak adlandırılmıştır. Sultandağı Afyonkarahisar merkeze 68 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Sultandağı tarihsel bakımdan önemli bir yere sahiptir. Çünkü burada Frigya ve Hitit medeniyetleri uzun süre yaşamışlardır. Bundan dolayı bu iki medeniyete ait pek çok buluntu Sandıklı´dan çıkarılmaktadır. Yakın tarihteki önemi ise Osmanlı ve Selçuklu´dan ileri gelmektedir. Ancak tüm bunlara karşın Sultandağı henüz ülkemiz tarafından pek de rağbet edilen bir yer değildir. Umarız, önümüzdeki zaman diliminde halkımız bu bölgeyi keşfeder. 

Sultandağı´na Nasıl Gidebilirim? 
Suntandağı, aslında bir geçiş noktasıdır. Zira Konya, Uşak ve Afyonkarahisar sınırında yer alır. Sultandağı´ndan Afyonkarahisar´a gitmek isteyenler 68 kilometreyi gözden çıkarmalıdırlar. Bunun yanı sıra batı sınırında Çay ilçesine sınırı bulunduğundan Sandıklı otobüs bileti yoluyla ulaşım çok rahat.

Sultandağı´nda büyük bir Geyik Üretim Merkezi bulunmaktadır. Soyları tükenmekte olan geyik türleri bu sayede koruma altına alınmışlardır. Elde edilen son bilgilere göre Sultandağı´nın nüfusu yaklaşık 17.000 kişidir. Ancak kritik deprem bölgesi alanında yer aldığı için göç sayısı her geçen gün artmaktadır. Suntandağı´na bağlı 31 mahalle ve 7 köy bulunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Sultandağı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus