Isparta - Taşkent Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Taşkent Hakkında
Taşkent Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Taşkent otobüs bileti satan firmaları, Taşkent otobüs bilet fiyatları, Taşkent otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Taşkent

Konya´nın güzide ilçelerinden birisi olan Taşkent, 1500 metre rakıma sahiptir. Şehrin en güneyinde yer alır. Antalya, Karaman, Konya ve Hadım ile komşu olduğu bilinmektedir. Hadım´dan 1988 (11 Ağustos) tarihinde ayrılarak ilçe statüsüne erişmiştir. Bölgenin tarihi epey eskiye dayanır. Avşar Türkleri, 1225´li yıllarda Taşkent´e yerleşmeye başlamıştır. Taşkent´in yerleşim yeri olması Avşar Türklerinin bölgeye hâkim olmasıyla başlamıştır. Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen Taşkent, Karamanoğulları Beyliğinden iltihak edilmiştir. Bununla beraber, Taşkent´in ilk isminin Pirlerkondu olduğu söylenir. Taşkent adı, bölgeye, 1930 yılında, Vali İzzet Bey taraından verilmiştir.

Taşkent´te okuma seviyesi %99´lara kadar yükselmiştir. Taşkent ilçesinde herhangi bir köy okulu bulunmamakla beraber bu köylerde yaşayan çocuklar, eğitimlerini ilçe merkezinde görmektedirler. Taşkent merkezde iki tane lise aktiftir. Taşkent´te ataerkil yaşam tarzı baskındır. Ahalinin geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlaması bundaki en önemli etmendir. Bölgede gençlere hitap eden çok az şeyin olması nüfusunun bir hayli düşmesine sebebiyet vermiştir. 2015 TÜİK verilerine göre Taşkent nüfusu yaklaşık 5 bin kişiden oluşmaktadır. Taşkent otobüs bileti sayesinde Konya´nın güzelliklerinin farkına varmak mümkündür.

En Çok Tercih Edilen Taşkent Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus