Isparta - Varto Otobüs Bileti

Isparta Hakkında

Isparta il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Isparta il merkezi otobüs bileti satan firmalarıIsparta il merkezi otobüs bilet fiyatlarıIsparta il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Akdeniz Bölgesi’nin gülleri ve el dokuması halılarıyla dünyaya nam salan şehri Isparta, deniz seviyesinden 1035 metre yükseklikte konumlanmış yaklaşık 9.000 kilometrekarelik yüzölçümüne ve  235.000 kişilik nüfusa sahip bir şehirdir.  Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin görüldüğü Isparta’nın tarihi  Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. 

Isparta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde, Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta; doğuda Eğirdir, kuzeyde Gönen ve Atabey ilçeleri, batıda ise Burdur ili ile komşudur. Isparta otobüs bileti alarak karayolu vasıtasıyla Antalya, Afyon ve Konya illeri üzerinden ulaşabileceğiniz Isparta, dünyanın gül yağı üretiminin %65’lik bölümünü karşılamasıyla bu sektörde dünya birincisidir. 

Isparta’da Gezilecek  Yerler

Tarihe ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken  bir şehir olan Isparta’da binlerce yıllık tarihe sahip  antik kentleri, kervansarayları, camileri, medreseleri ve kiliseleri gezerek o tarihi atmosfere bizzat şahit olabilir, müzelerde bu tarih hakkında detaylı bilgi edinebilir; milli parklarda, tabiat parklarında ve tabiatı koruma alanlarında bol oksijenli mis gibi havayı teneffüs edebilir ve Davraz Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.    

 

Varto Hakkında

Varto Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Muş’un en güzel yönlerinden olan, Varto otobüs bileti satan firmaları, Varto otobüs bilet fiyatları, Varto otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Varto İlçesi Hakkında Bilgiler

Yörede, Urartular döneminden bu yana, yerleşim bulunduğu tahmin edilmektedir. Devam eden tarihi süreçte ise, yörenin birçok kez, işgallere uğradığı görülür. Özellikle: 1840 yılından bu yana, ilçeye kaymakam ataması yapılıyor olması, ilgi çekicidir. 

Varto İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler 
Varto denilince, ilk akla gelen, yakın geçmişteki büyük deprem ve bunun yıkıcı sonuçları. Ama, Varto aynı zamanda, Avrupa ülkelerinde birçok işçimizin ve ailelerinin de memleketi olarak öne çıkıyor ve bu insanlar, yaz aylarında memleketlerine geldiklerinde, ilçe de, muhteşem güzel görüntüler ortaya çıkıyor. Yani, buraya gerçekten, özellikle yaz döneminde insanların görüntüleri ve hatta bazı yurt dışında çalışanların buraya yaptırdıkları güzel evleri görünce, tam bir modern şehir havasının hakim olduğunu görüp inanmamak mümkün değil. Özellikle, ilçe merkezinde, iki katlı, yemek yenilebilen güzel bir restoran vardı, yanılmıyorsam ismi de ilginç “Paris” olsa gerek, gayet güzel bir restoran olarak hatırlıyorum. Varto Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Varto Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus