- Bolu Otobüs Bileti

Hakkında
En Çok Tercih Edilen Rotaları
Bolu Hakkında

Bolu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Türkiye’nin en güzel yönlerinden olan, Bolu otobüs bileti satan firmalarıBolu otobüs bilet fiyatları, Bolu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.   Bolu Coğrafi ve Kültürel özelikleri


Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan Bolu tarihi ile Bizans, Roma gibi pek çok medeniyet için önem arz eder. Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş alanında bulunur. İklimlerin kesişmesi ile çok çeşitli flora ve fauna özelliklerine sahiptir. Bu yüzden kıyı kesimi yıl boyu yeşil kalırken karasal iklimin görüldüğü alanlarda yaz kuraklığı sebebi ile sararma olur. Anadolu’nun fethinden sonra Osmanlı topraklarına katılan Bolu 11. Yüzyılda Türkmenlerin gelmesi ile Bolu ismini almıştır.

Bolu kaplıcaları, tarihi mekânları, camileri, yaylaları, gölleri, türbeleri, ören yerleri ile Bolu otobüs bileti alıp gitmek için can atacağınız bir yer. Ayrıca aşçılık ve turizm festivalleri, yayla şenlikleri, panayırlar şehrin cazibesini arttırıyor. İlin sınırları içerisindeki doğal göller muhteşem manzraslaı ile hem yaz hem de kış dönemlerinde büyükşehirlerin kargaşa ve gürültüsünden kurtulup, kendinizi bambaşka bir dünyada hissetmenize sebep olacak.Bolu ‘ya nasıl gidilir?


Türkiye’nin birçok merkez ilin direk ya da aktarma şehir otobüsleri ile bolu ‘ ya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus