İstanbul - Adaklı Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Adaklı Hakkında

Adaklı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bingöl’ün en güzel yönlerinden olan, Adaklı otobüs bileti satan firmalarıAdaklı otobüs bilet fiyatlarıAdaklı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak 
www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Adaklı, Bingöl’ün ilçelerinden birisidir. 1987 yılına kadar Kiğı ilçesine bağlı olan Adaklı, bu tarihten itibaren ilçe yapılmıştır. Ayrıca daha öncesinde Erzurum’a, sonrasında Erzincan’a bağlı olan ilçe en son olarak Bingöl’e bağlanmıştır. Bölgede eski zamanlarda yaşayan Ermeni halkından kaynaklı olarak ilçenin eski isimlerinin bölge halkının ibadetlerini yaptıkları tanrıçadan geldiği düşünülmektedir (eski adı Azaxpert’tir). Şimdiki ismi ise orada bulunan bir mahalleden gelmektedir.

 

Adaklı’ya Nasıl Gidilir?

Adaklı ilçesi Bingöl il merkezine yaklaşık olarak 65 kilometre uzaklıktadır. Komşu ilçeleri de Kiğı, Merkez, Yedisu ve Karlıova’dır. Merkeze çok uzak olmadığı söylenebilse de 1500 metre olan rakımı sebebiyle oldukça yüksek bir ilçedir ve bu da özelikle kış aylarında ulaşımı zorlaştırabilir. Fakat yine de Adaklı otobüs bileti alındığı takdirde konforlu bir ulaşım sizi beklemektedir.

 

Adaklı’da Gezilecek Yerler

Adaklı ilçesi, turizm bakımından Bingöl’ün turizm merkezi olmasa da ilçede bulunan Yıldız Kalesi görülmeye değerdir. Eskiden burada yaşamış olan Ermeni halkının ibadet ettiği tanrıçanın yeri olan bu kalede tarihi görmek mümkün olacaktır.

 

En Çok Tercih Edilen Adaklı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus