İstanbul - Babaeski Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Babaeski Hakkında

Babaeski Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırklareli’nin en güzel yönlerinden olan, Babaeski otobüs bileti satan firmaları, Babaeski otobüs bilet fiyatları, Babaeski otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Babaeski İlçesi Hakkında Bilgiler


Babaeski tarihinden kısaca bahsetmek gerekirse 1912 yılında Bulgarların, 1919´da da Yunanların istilasına uğramıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında Türk askerinin toplanma bölgelerinden olan Babaeski´de "Trakya Müdâfaa-i Hukuk Cemiyeti" kurulmuştur. Kurtuluş Savaşı esnasında 9 Kasım 1922´de işgalden kurtarılmıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra, 1924´te Kırklareli´ne bağlı kaza konumuna getirilmiştir.

 

Babaeski İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler


Ali paşa camii gezilecek yerlerin başında gelir. 1555 senesinde inşa edilmiştir, 1832 yılında temelli bir tamir görmüştür. Bölgenin toprakları Ergene Ovası´nda olup, yüksek bölgeler ve dağlar yok denilecek kadar azdır. İlçenin kuzeyini boyutları 150 m.´yi geçmeyen Yıldız Dağlarının uzantıları kapsamaktadır. Bunlar Babaeski´nin başlıca uzantılarıdır. Ergene Ovası, Ergene Nehri´nin suladığı oldukça büyük bir düzlüktür. Ayrıca yükseklikleri 50-150 m arasında değişen irili ufaklı ovalar bulunmaktadır. Bütün bu ovalar ilçenin tarım alanlarını oluşturmaktadır. Bunun dışında gezilecek Kavak Deresi ile Şeytan Deresi de bulunmaktadır. Babaeski Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda bu güzel bölgeyi görmeli, yakınlarınıza buradaki güzel anılarınızı anlatmalısınız..

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus