İstanbul - Battalgazi Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Battalgazi Hakkında

Battalgazi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Battalgazi otobüs bileti satan firmaları, Battalgazi otobüs bilet fiyatları, Battalgazi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Battalgazi, Malatya

Malatya’nın en önemli ilçelerinden olan Battalgazi, İnönü Üniversitesi’nin bu ilçede olması, bölgenin en verimli topraklarının bu ilçe sınırları içinde bulunması, yerel lezzetlerin çok çeşitli olması gibi nedenlerle dikkatleri üzerine çeken bir ilçe konumundadır. İlçede konaklama sorunu olmamakla birlikte çok sayıda kafe ve restoranda bulunmaktadır. Bütün bu sosyal özelliklerinin yanında tarihi ve turistik özellikleri ile de dikkat çekmektedir. İlçede çok sayıda tarihi cami ve Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait anıtsal yapı bulunmaktadır.  Siz de Malatya’nın her anlamda en önemli ilçelerinden olan Battalgazi’yi, Battalgazi otobüs bileti alarak ziyaret edebilirsiniz.


Battalgazi’de Gezilecek Yerler

·         Kanlı Kümbet: Meydanbaşı Cami’sinin yakınlarında yer alan bu kümbet,  Selçuklu mimarisi tarzında yapılmıştır. Dönemin idamlarının burada gerçekleştiği düşünülmektedir.

·         Silahlı Mustafa Paşa Kervansarayı: Bu kervansaray  Bosnalı Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır. Avlu, kapalı bir bölüm ve mescitten oluşmaktadır.

·         Ulu Camii: Selçuklular Döneminde I. Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Yapımında kullanılan malzemeler ve planı nedeniyle Türkiye’de tek örneği burada olan cami, ilçenin doğusunda bulunmaktadır.

 

En Çok Tercih Edilen Battalgazi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus