İstanbul - Bingöl Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Bingöl Hakkında

Bingöl  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bingöl ‘ün en güzel yönlerinden olan, Bingöl otobüs bileti satan firmaları, Bingöl otobüs bilet fiyatları, Bingöl otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Bingöl´e Nasıl Gidilir?

Doğası ve tarihi ile Doğu Anadolu’nun en güzel illerinden birisi olan Bingöl’e gitmek için online olarak ya da bulunduğunuz ilden bölgeye  giden otobüs firmaları aracılığı ile Bingöl otobüs bileti almak mümkündür.  Maalesef büyük otobüs firmaları Bingöl’e gitmiyor ancak Bingöl için de bilet bulabileceğiniz bazı otobüs firmaları bulunmaktadır.  Kayak merkezi de bulunan il, kış sporları için de oldukça elverişli ve eğlencelidir. Bingöl’e gidip yapılacak bir diğer şey ise ilde yer alan mağaraları keşfe yönelik gezileriniz olacaktır. Zağ Mağarası, Kalkanlı Köyü Mağaraları, Kübik Mağarası gezilecek başlı mağaralarıdır. Ayrıca Sentarius Kalesi, Kral Kızı Kalesi, Kiğı Kalesi de gezilecek tarihi mimarilerindendir. Doğası ile insanı büyüleyen şehirde gün doğumunu izleyebilir, şelalesine gidebilir, yemyeşil ortamında tüm sağlığınızı yerine getirebilirsiniz.

Bingöl  zerde, çiğ köfte, tutmaç çorbası, keledoş gibi kendine has yemekleri ile meşhurdur ve oldukça lezzetli bir mutfağı vardır. Bingöl’e gidip iyice gezmeden ve gezip de acıktıktan sonra Bingöl mutfağı yemek ve tatlılarını tatmadan dönülmemesi gerekir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus