İstanbul - Bozkurt Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Bozkurt Hakkında

Bozkurt Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Bozkurt otobüs bileti satan firmalarıBozkurt otobüs bilet fiyatlarıBozkurt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bozkurt, Denizli’nin bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 13.900 olan ilçenin iklimi Akdeniz’den ziyade İç Ege yani karasal iklimi yansıtır. Harmat Ovası içine kurulu olan Bozkurt ilçesinin halkı genel olarak tarımla uğraşmaktadır. Sulama çalışmalarının geliştirilmesiyle birlikte sulu tarım de yapabilen ilçe, arpa, buğday, nohut, ay çekirdeği, mısır ve tütün gibi birçok tarım ürünü yetiştirmektedir. Tarihi Denizli’nin diğer ilçelerine göre yeni sayılabilecek Bozkurt, ilk olarak 1890’e doğru Bulgaristan’dan göç eden muhacirler tarafından Hamidiye ismiyle kurulmuştur. 


Bozkurt’a Nasıl Gidilir?

Bozkurt ilçesi, Denizli il merkezine 52 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşuları Denizli iline bağlı Çardak, Honaz, Acıpayam, Baklan ve Çal ilçeleri ile Afyon iline bağlı Dazkırı ilçesidir. Harmat Ovası’nda bulunan ilçeye ulaşım karayoluyla oldukça rahattır. Bozkurt otobüs bileti satın almak bunun için yeterlidir. 


Bozkurt’ta Gezilecek Yerler

Görece yeni olan Bozkurt ilçesinde, tarihi kalıntılardan ziyade doğal güzellikleri keşfetmek mümkündür. Karagöl ve Karakısık Kanyonu bu hususta gezilebilecek yerlerdendir. Bunun dışında Kurban Mesireliği ya da Gurbet Çeşmesi adıyla bilinen bölgeye gidip temiz hava eşliğinde piknik yapmak da mümkündür. 

En Çok Tercih Edilen Bozkurt Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus