İstanbul - Çankırı Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Çankırı Hakkında
Çankırı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çankırı’nin en güzel yönlerinden olan, Çankırı otobüs bileti satan firmaları, Çankırı otobüs bilet fiyatları, Çankırı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çankırı, Türkiye

Çankırı, İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir Türk şehridir. Bazı Batılı gezginler şehre, eserlerinde ´´Çengiri´´ ya da ´´Çangırı´´ ile hitap etmişlerdir. Şehrin Gangra adlı eski kentin yerinde kurulduğu söylenir. Gangra, önceleri Paphlagonia´ya bağlıymış fakat  sonra Pontus Devleti, hakimiyeti altına girmiş. İ.Ö 25´te ise Roma bu bölgeyi ele geçirmiş. Bizanslılar´ın bu bölgeyi bir zamanlar sürgün yeri olarak kullanırmış. Bazı kaynaklarda yer alan bilgilere göre ise Gangra´nın aslında Germanikopolis olduğu söylenir. Emeviler zamanında Müslümanlar bu bölgeyi pek çok ele geçirmek isteseler de ele geçirmeyi başaramamışlardır. 1071 Malazgirt yılından beri Türkleşmiştir. Türkiye´nin hemen her noktasından Çankırı otobüs bileti kolay bir şekilde temin edilebilir. Çankırı, genellikle çıplak dağlarla kaplıdır. Ayrıca bölgede erozyon bir hayli etkili olmaktadır. Bu sebeple Çankırı´nın toprakları ne yazık ki tarım alanı olarak değerlendirilememektedir. Yalnızca hayvan otlatılmak için kullanılmaktadır. Kurşunlu, Şabanözü, Eldivan, Çerkeş, Yapraklı, Ilgaz, Kızılırmak, Bayramören, Orta, Atkaracalar ve Korgun gibi ilçeleri mevcuttur. Bölgeyi ziyaret edenler mutlaka Tuz Mağarasını görmelidir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus