İstanbul - Diyarbakır Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Diyarbakır ‘ın en güzel yönlerinden olan, Diyarbakır otobüs bileti satan firmaları, Diyarbakır otobüs bilet fiyatları, Diyarbakır otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Diyarbakır’a Nasıl Gidilir?

Güney Doğu Anadolu illeri içinde en gelişmiş olanlardan birisi olan Diyarbakır’a gitmeden önce dilediğiniz zamanı ayarlayarak Diyarbakır otobüs bileti alabilirsiniz. Diyarbakır kalesi, tarihi güzellikleri, kendisine has yemek kültürü ve çeşitli baharatları ile mutlaka Türkiye’nin görülmesi gereken yerlerinden birisidir. Diyarbakır konumu ile  Bingöl, Adıyaman gibi illere de olan yakınlığı ile bölgeye gidildiğinde daha fazla gezip görecek yer seçeneği sunuyor. Şehir  Bingöl’e 140km. kadar Adıyaman’a ise 150km. kadar uzaklıktadır. 


Diyarbakır’da Gezilecek Yerler

Bir yanda camileri, hanları, surları diğer yanda kiliseleri ile bir kültür yelpazesi olan bölge ziyaretçilerini her adımda şaşırtıyor. Şehir daha önce Amid, Kara Amid, Diyar-i Bekr ve Diyarbekir gibi isimlerle anılmış son ismi Diyarbekir de zamanla günümüze Diyarbakır olarak kalmıştır. Şehir karpuzun anavatanıdır ve Diyarbakır karpuzları oldukça meşhurdur. Türkiye’nin dört bir yanına ticareti vardır. Yaz ayları 40 – 50 dereceye kadar ulaşırken, kış ayları fazla soğuk olmaz. Şarkılara konu olan Malabadi Köprüsü’de Diyarbakır’a gidip gezilmesi gereken yerlerden birisidir. Ayrıca şehrin cartlak kebabı ve ciğer kebabı oldukça meşhurdur. Bumbar dolması ise farklı, güzel bir Doğu Anadolu yemeği olarak burada da oldukça fazla tüketilen güzel bir yiyecektir.  

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus